Договір оренди самокатів ФОП Кириченко О. М.

Договір оренди самокатів ФОП Кириченко О. М. є публічним договором відповідно до якого фізичні особи можуть користуватися системою прокату електричних самокатів ПРОКАТайся для того, щоб брати самокати ФОП Кириченко О. М. у прокат.

1. Сфера застосування Договору

 1. ФОП Кириченко Олександр Миколайович (надалі - "Наймодавець") надає у користування за плату електричні самокати (надалі - "Самокат") зареєстрованим користувачам системи ПРОКАТайся (надалі - "Користувач").
 2. Ці правила поширюються на користувачів всіх міст України, де встановлена та працює система ПРОКАТайся.
 3. Взяття на прокат і повернення Самокату можливе за допомогою мобільного додатку ПРОКАТайся або через станцію прокату.
 4. Окремі угоди, що не підпадають під дію цих Умов повинні бути схвалені і підтверджені Наймодавцем в письмовій формі.
 5. Під час прокату Самоката Користувач приймає поточну редакцію Умов Наймодавця.

2. Реєстрація та підтвердження

 1. Заяву на реєстрацію у системі ПРОКАТайся можна подати за допомогою мобільного додатку ПРОКАТайся.
 2. Для того, щоб стати зареєстрованим користувачем, Заявник повинен мати повних 18 років на момент подання заявки.
 3. Реєстрація Користувача здійснюється шляхом автоматичної верифікації для якої Користувач надає Наймодавцю свої персональні дані (ім'я, прізвище, по батькові, електронну адресу, що підтверджує особу), а також відомості щодо даних своєї платіжної системи (наприклад номер банківської карти).
 4. Користувачу забороняється при проведенні реєстрації у системі ПРОКАТайся вказувати недостовірні відомості, персональні дані інших осіб, а також використовувати платіжні картки, які не належать Користувачу.
 5. Відповідальність за достовірність вказаних при реєстрації даних несе Користувач.
 6. ісля отримання необхідних персональних даних від Користувача, Наймодавець здійснює розгляд заявки та не пізніше ніж 24 год. з часу подання заявки приймає рішення щодо реєстрації Користувача, або відмови в такій реєстрації, про що повідомляється Користувача. В рамках розгляду заявки, Наймодавець має право перевірити платоспроможність Користувача.
 7. Ухвалення заявки відбувається шляхом повідомлення про реєстрацію. Сповіщення може бути усним, письмовим, телефоном, повідомленням у додатку, електронною поштою, текстовим повідомленням або повідомлення на терміналі прокату.
 8. Після успішної реєстрації Користувач може брати на прокат будь-який Самокат ПРОКАТайся в будь-якому місті, де працює система прокату ПРОКАТайся. Повний перелік всіх пунктів прокатів та міст, де працює система прокату ПРОКАТайся, можна подивитися на Сайті.
 9. Реєстрація заявників безкоштовна. Для отримання на прокат майна ФОП Кириченко О. М., Користувач перед початком поїздки повинен внести всі платежі відповідно до діючих тарифів Наймодавця, опублікованих на Сайті або встановлених у Додатку 1 до цього договору (надалі - "Тарифи"). Залежно від обраного Тарифу Наймодавець має право стягувати регулярні та/або періодичні платежі.

3. Умови користування

1. Для того, щоб взяти Самокат у прокат, зареєстрованому Користувачу треба буде просканувати за допомогою мобільного додатку QR-код вказаний на Самокаті. 2. Прокатний Самокат не можна використовувати:
 1. Користувачам, які молодші 18 років, без супроводу дорослих;
 2. для перевезення пасажирів (особливо малолітніх дітей);
 3. для поїздок за межі міста, в якому ви берете самокат на прокат, якщо Наймодавець не надав письмової згоди;
 4. для перевезення легкозаймистих, вибухонебезпечних, токсичних або небезпечних матеріалів;
 5. для участі в самокатних перегонах та тест-драйвах без письмової згоди Наймодавця;
 6. для піднайму третім особам.
 7. у випадку сильного вітру та шторму;
 8. особам, що знаходяться у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
3. Користувач зобов'язаний дотримуватися правил дорожнього руху (ПДР). 4. Керування Самокатом "без рук" не допускається ні в якому разі. 5. Забороняється використовувати Самокат не за призначенням або використовувати його для перевезення будь-якого вантажу, крім тих речей, що переносяться Користувачем особисто у його кишенях або рюкзаку. Користувач зобов'язаний забезпечити надійне зберігання та закріплення предметів, що перевозяться ним, протягом всієї поїздки. 6. Для кожного Самокату загальна допустима маса пасажирського та додаткового (багажу) навантаження становить 120 кг. 7. Забороняється проводити модифікації та переобладнання Самокату. При виявленні недозволеного або неправильного використання Самокату Наймодавець має право припинити всі ділові відносини з Користувачем та блокувати подальше користування послугами системи ПРОКАТайся. 8. В окремих випадках дозволяється інше, але тільки за умови індивідуальної домовленості з Наймодавцем.

4. Строк прокату

 1. Відлік строку прокату починається з моменту введення коду для розблокування Самокату та закінчується в момент повернення Самокату на одну з станцій прокату або до одного із місць (зон), опублікованих на Сайті або у мобільному додатку.
 2. При неналежному завершенні прокату Самокату строк прокату триває до моменту належного паркування Самокату та виконання всії умов зазнечених цим Договором.
 3. У разі технічних проблем у системі, можливе стягнення плати за використання Самокату протягом 48 годин, про що буде повідомлено Користувача через e-mail, SMS чи телефоном.

5. Умови прокату Самокатів

 1. Користувач повинен самостійно ретельно ознайомитися з умовами прокату та використання Самокатів ФОП Кириченко О. М., перед початком користування прокатом.
 2. Перед виїздом Користувач повинен перевірити технічний стан Самокату, зокрема надійність всіх фіксуючих елементів, стан рами, керма, роботоздатність двигуна, рівень заряду батареї, а також тиск повітря в шинах і справність освітлення та гальмівної системи.
 3. Якщо Користувач помітив технічний дефект або брак Самокату до початку або в будь-який момент під час прокату, він повинен сповістити Наймодавця, закінчити прокат та відмовитися від використання такого Самокату негайно. Про будь-які інші дефекти, такі як ушкодження шин, обода, дефектів або збоїв двигуна також потрібно негайно сповіщати Наймодавця у додатку в розділі "Повідомити про проблему".
 4. Також, Користувач може використовувати захисний шолом. Окрім цього рекомендується використовувати інші засоби захисту (такі як наколінники, налокітники і т.д.). ПРОКАТайся не має можливості надавати засоби захисту Користувачам, тож Користувачі мають використовувати власні шоломи та інші засоби захисту.

6. Паркування Самокатів

1. При паркуванні Самокату під час прокату, Самокат повинен бути запаркований у зоні видимості Користувача. Користувач зобов'язаний дотримуватись правил дорожнього руху під час паркування Самоката. 2. Користувач повинен переконатися, що Самокат не заважає безпеці дорожнього руху, транспортним засобам та/або дорожньому руху і при цьому ніяк не завдає або не ризикує завдати шкоди третім особам або їх майну. 3. Під час паркування слід використовувати спеціальну підніжку Самоката. 4. Не дозволяється паркувати Самокати:
 1. біля світлофорів;
 2. біля паркувальних автоматів та лічильників;
 3. біля дорожніх знаків;
 4. на пішохідних доріжках, якщо таким чином їх ширина стає менша, ніж 1,5м;
 5. перед або поблизу аварійних виходів і зон виїзду пожежної охорони;
 6. в місцях, де Самокат перекриває місцеву рекламу.
5. Самокат повинен надійно бути поставленим на спеціальну підніжку, якщо він не використовується, навіть у випадку, коли користувач залишив його без нагляду на короткий час. 6. У будь-якому разі Користувачеві забороняється тимчасово або постійно залишати/паркувати Самокати у будівлях, дворах або не у відповідних місцях/станціях.

7. Повернення Самокату

 1. Повернення Самоката за межами визначеної території використання не допускається. Визначена територія використання – це місто, в якому Самокат був взятий на прокат. Винятком є письмова домовленість з Наймодавцем.
 2. Самокат має бути повернуто виключно на одне із місць (зон), опублікованих на Сайті або у мобільному додатку.
 3. Якщо Користувач отримує сповіщення про те, що батарея Самокату незабаром розрядиться, то Користувач повинен направити його до одного із найближчих місць (зон), опублікованих на Сайті або у мобільному додатку. У разі, якщо заряду батареї не вистачило для того, щоб дістатись до одного з таких місць, Користувач повинен залишити Самокат у зручному та належному для паркування місці, повідомити службу підтримки Користувачів про розряд батареї Самоката, координати, де Самокат був залишений, а також надіслати службі підтримки фотографію залишеного Самоката на фоні оточуючої місцевості.
 4. Користувач повинен бути спроможний надавати інформацію про місце розташування залишеного Самоката (пункт прокату або GPS-координати) за запитом Наймодавця протягом 48 годин після закінчення строку прокату.
 5. У разі, якщо Користувач не повернув Самокат у місця, які зазначені у цьому розділі, надав неправдиву інформацію або не завершив процедуру повернення повністю, плата за обслуговування стягуватиметься з Користувача відповідно до Тарифів.
 6. При завершенні оренди Користувач зобов'язаний сфотографувати самокат з двох ракурсів: руль та сам самокат відповідно. Незроблене фото є підставою для притягнення Користувача до відповідальності згідно Додатку 1 .

8. Відповідальність сторін

 1. Використання послуг, що надаються Наймодавцем, відбувається на власний ризик Користувача. Користувач несе повну відповідальність за заподіяну собі шкоду. Користувач несе повну відповідальність за будь-які поломки в результаті дій або подій, що відбуваються протягом строку прокату або в її результаті. Користувач повинен знати і дотримуватися ПДР України для запобігання аварійних ситуацій на дорозі.
 2. Користувач продовжує нести відповідальність за збитки, які можуть бути виявлені після строку прокату, поки Наймодавець належним чином не перевірить Самокат (макс. 48 годин) або доки Самокат не буде взятий на прокат іншим користувачем. У випадку виявлення пошкодження Користувач негайно повинен проінформувати Наймодавця. Користувач не несе відповідальності за виявленні пошкодження, якщо він не був проінформований протягом 48 годин після спливу строку прокату. Користувач несе відповідальність за збитки завдані в результаті пошкодження Самоката протягом 48-годинного періоду після спливу строку прокату, протягом якого Самокат повинен бути перевірений співробітником Наймодавця. Ця відповідальність має становити конкретне матеріальне відшкодування, але не має перевищувати 1500 грн. Це відшкодування не поширюється на випадки, коли Користувач заподіяв шкоду навмисно або проявив грубу недбалість. В таких випадках сума відшкодування стягується в повному обсязі реальної вартості пошкодженого майна.
 3. Користувач несе відповідальність за всі витрати і збитки, понесені Наймодавцем, у випадку недотримання договірних зобов'язань з боку Користувача, включаючи ті, що визначені в попередніх пунктах та стосуються зобов'язань щодо інформування.
 4. Недотримання вимог цих Умов може призвести до стягування штрафів відповідно до Тарифів. Крім того, Користувач несе відповідальність за сплату всіх офіційних штрафів, отриманих в результаті недотримання цих Умов.
 5. Наймодавець несе відповідальність за умисне завдання збитків та грубу недбалість по відношенню до своїх Користувачів. У всіх інших випадках порушення договірних зобов'язань Наймодавець повинна нести відповідальність тільки за типові, тобто передбачувані, пошкодження. Наймодавець не несе відповідальність за пошкодження предметів та вантажу, що переміщується Самокатом. Будь-яка інша відповідальність з боку Наймодавця виключається.
 6. Наймодавець не несе відповідальність у разі неправильного та/або несанкціонованого використання Самоката, тобто з порушенням цих Умов.
 7. Якщо в період прокату Самокат був викрадений, Користувач повинен повідомити про крадіжку Наймодавця та поліцію. Після оформлення заяви про викрадення Користувач повинен сповістити Наймодавцю номер заяви.
 8. Наймодавець повинен бути негайно проінформованим про аварію. При участі у аварії інших осіб або майна інших осіб або майна інших осіб, Користувач повинен сповістити про аварію в поліцію. У разі невиконання користувачем цього пункту, він самостійно несе всі витрати та відшкодовує збитки, понесені Наймодавцем внаслідок порушення зазначених зобов'язань.

9. Конфіденційність інформації Користувача

 1. Користувач повинен переконатися, що його персональні дані та дані для входу в обліковий запис захищені від несанкціонованого доступу третіх осіб.
 2. Користувач має право будь-коли і так часто, як він хоче, змінити свої дані для входу в обліковий запис.
 3. Якщо Користувач має підстави вважати, що його дані були скомпроментовані або не санкціоновано використані, він/вона повинен негайно повідомити про цей факт Наймодавця.
 4. Користувач може деактивувати свій обліковий запис (акаунт) онлайн на Сайті або шляхом письмового повідомлення, надісланого на адресу Наймодавця.
 5. Наймодавець не несе відповідальності за подання Користувачем недостовірних відомостей та/або використання Користувачем платіжної картки, яка йому не належить.

10. Використання Самокатів, дані Користувача, блокування акаунту

 1. При наявності достатніх підстав і зокрема, у випадках неправильного використання Самокатів, Наймодавець має право скасувати доступ Користувача і тим самим відключити його від користування послугами та Самокатами системи ПРОКАТайся.
 2. Обмеження відповідальності Користувача, передбачене в цих Умовах, не діє у випадку, якщо Користувач дозволяє використання його/її даних навмисно або внаслідок грубої недбалості.

11. Збори, тарифи і розрахунки

 1. Розрахунок вартості всіх послуг Наймодавця здійснюється відповідно до Тарифу, дійсного на початок кожного користування Самокату. Плата за використання Самокату стягується відповідно до Тарифу.
 2. Спеціальні тарифи, акції та ваучери (подарункові сертифікати) розповсюджуються тільки на одну угоду прокату Самоката та тільки на особу, якій вони були спеціально видані чи адресовані.
 3. Користувач зобов'язаний сплатити повну суму платежу за використання Самокату платіжною карткою або електронним переказом (прямим дебетом). Користувач має право змінити свій основний спосіб оплати в будь-який час.
 4. У разі неможливості обробки прямого дебету через брак коштів на рахунку Користувача або з інших причин, за які несе відповідальність Користувач, Наймодавець додає до рахунку пов'язані з цим додаткові витрати відповідно до Тарифу, якщо Користувач не в змозі довести, що фактично понесені витрати були нижчі. В окремих випадках, якщо Користувач не в змозі показати, що витрати дійсно були нижчими, нарахування Наймодавця можуть становити, але не перевищувати, фактично понесені витрати.
 5. У разі виникнення заборгованості з Користувача стягується пеня. Всі додаткові витрати також сплачує Користувач
 6. Якщо Користувач запізнюється з оплатою, Наймодавець має право вимагати негайної оплати всіх додаткових претензій до користувача і припинити договірні послуги, поки Користувач не сплатить всі належні платежі.
 7. Списання коштів з рахунку Користувача відбувається автоматично, якщо інше не передбачено згідно з цими Умовами.
 8. Оскарження списаних витрат повинні бути представлені Наймодавцю в письмовому вигляді протягом протягом 1 дня з моменту стягнення плати. Претензії Користувача висунуті після закінчення зазначеного строку не є дійсними та не приймаються. У разі повернення Користувачеві коштів, вони будуть зараховані на його рахунок та будуть використані для наступної оплати, якщо Користувач не надає ніяких інших інструкцій.

12. Припинення Умов

 1. Кожна зі сторін має право належним чином розірвати договір в будь-який час. Право позачергового припинення договірних зобов'язань залишається незмінним. Користувач може деактивовувати свій обліковий запис на Сайті або надіслати письмову заяву про припинення Умов поштою. Письмове повідомлення повинно бути направлено на адресу Наймодавця або електронною поштою, що вказані в цьому документі.
 2. Скасування спеціального тарифу не означає автоматичне видалення облікового запису користувача з системи ПРОКАТайся. При бажанні, Користувач може розірвати угоду на Сайті або за допомогою письмового повідомлення Наймодавця не пізніше, ніж за 15 календарних днів до запланованої дати припинення дії угоди. При розірванні угоди з ініціативи Користувача повернення грошових коштів Наймодавцем не здійснюється.

13. Інші положення

 1. У всіх випадках застосовується і має переважну силу законодавство України.
 2. Додаткових усних угод не існує.
 3. Якщо якесь положення даних Умов втрачає силу, строк та правочинність дії іншої частини документа і його положення залишаються в силі. На місці положення, що втратило силу, повинно бути прописане юридично вірне положення.
 4. Реквізити та контактна інформація Наймодавця:
ФОП Кириченко Олександр Миколайович Адреса: Україна, 29000, Хмельницька обл., місто Хмельницький Адреса електронної пошти: sashakirichenko13@gmail.com Телефон: +38(073) 777 85 47 Адреса електронної пошти: prokataisya.sharing@gmail.com Технічна підтримка: +38(073) 777 85 47  

14. Повернення коштів

1. Даний договір не передбачає повернення коштів, а всі умови даного договору прописані вище. Всі спірні моменти вирішуються в судовому порядку згідно чинного законодавства України.

Додаток 1

Тарифи користування Самокатами

Цей Додаток є невід'ємною частиною Договору оренди самокатів ФОП Кириченко О. М. Вартість розблокування Самокату для початку поїздки - 9 грн За подальше користування Самокатом: Вартість кожної хвилини користування Самокатом – 2-3 грн У рамках тестового режиму, будь ласка дивіться актуальні тарифи у мобільному додатку Штрафи:
 1. За залишення Самокату без нагляду в неналежному місці - 300 грн
 2. За перевезення будь яких вантажів на Самокаті або перевищення допустимого навантаження на Самокат на понад 5 кг – 100 грн
 3. За зміну технічних налаштувань Самокату без.відома Наймодавця – 1000 грн
 4. За випадки вандалізму або повне пошкодження майна (нанесення малюнків на станції/самокатi,умисне пошкодження майна, недбале ставлення) - 40000 грн
 5. За передавання прав користування системою третім особам - 1000 грн
 6. Залишення Самокату розрядженим у неналежному для повернення місці - 300 грн
Фільтри
Категорії
Ціна
- UAH